ZASADY UDZIELANIA POMOCY PRAWNEJ

 • umów się samodzielnie na spotkanie w terminie, który Ci pasuje – kalendarz do samodzielnego umawiania spotkań znajduje się tutaj.
 • możliwość kontaktu z radcą prawnym o dogodnej porze dnia, przy użyciu środków porozumiewania się na odległość:
  zamknięty, szyfrowany pokój do spotkań online,
  signal,
  whatapp,
  messenger ((profil na fb).
 • pomoc prawna online – szybko, profesjonalnie, bez konieczności wychodzenia z domu lub biura,
 • darmowa wycena porady prawnej lub usługi przed jej udzieleniem,
 • wszystkie elementy wynagrodzenia podaję z góry, nie ma żadnych ukrytych kosztów,
 • porady prawne i reprezentacja Klientów z całej Polski i zamieszkałych za granicą – kontakt za pomocą środków porozumiewania się na odległość,
 • współpracuję z Notariuszami oraz Radcami Prawnymi i Adwokatami, specjalistami w swoich dziedzinach, w celu zapewnienia Klientom kompleksowej obsługi na najwyższym poziomie.

Zapraszam do zapoznania się z zakresem świadczonych przeze mnie usług.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Porad prawnych udzielam osobiście, na umówionym indywidualnie spotkaniu lub też drogą elektroniczną.

Odpowiadam na wiadomości tak szybko, jak to jest możliwe, w dni robocze. W sprawach pilnych odpowiadam również w dni wolne od pracy. Masz pytanie lub zagadnienie prawne do rozwiązania? Pisz śmiało!

Szanuję Twój czas oraz dostosowuję się do Twoich potrzeb, dlatego każde spotkanie umawiane jest indywidualnie, na konkretną godzinę. Istnieje możliwość umówienia spotkania na żywo poza siedzibą kancelarii w dogodnym dla Ciebie miejscu.

Możesz samodzielnie umówić dogodny dla siebie termin spotkania w dostępnym dla Klientów kalendarzu.

RADCA PRAWNY

JERZY WYSZYŃSKI

O mnie

Prawnik procesowy, civil litigator.

Pomagam Klientom rozwiązywać problemy z instytucjami finansowymi. Listę moich specjalizacji znajdziesz tutaj.

Analizuję całokształt sytuacji przedstawionej przez Klienta i proponuję rozwiązanie. Doradzam Klientom i reprezentuję ich przed sądami, komornikami sądowymi, organami i wszelkimi innymi podmiotami prawa. Staram się przeprowadzić Klienta przez całe postępowanie w taki sposób, aby wszystko było dla niego zrozumiałe, a efekt końcowy korzystny.

Zajmuję się prowadzeniem sporów z bankami, firmami windykacyjnymi, funduszami sekurytyzacyjnymi, firmami pożyczkowymi, biurami informacji gospodarczej, ubezpieczycielami i operatorami telekomunikacyjnymi, m.in.:

• Prowadzę spory z firmami windykacyjnymi i funduszami sekurytyzacyjnymi. Analizuję sytuację klienta na każdym etapie sprawy. Często przyjmuję sprawy, które są już na etapie postępowania egzekucyjnego. Podejmuję środki obrony, w celu doprowadzenia do oddalenia powództwa i uwolnienia klienta od toczącej się egzekucji i samego długu.

• Kompleksowo prowadzę sprawy związane z kredytami indeksowanymi i denominowanymi do waluty obcej (potocznie „frankowymi”). Od analizy umowy i wskazania przysługujących roszczeń, przez obliczenie ich wartości, działania przedprocesowe, po postępowanie sądowe w I i II instancji, aż do prawomocnego wyroku. Obsługuję również Klientów po prawomocnym wyroku: pomagam rozliczyć się z bankiem, wykreślić hipotekę czy reprezentować Klientów w sprawach o zwrot czy waloryzację kapitału.

• Prowadzę spory z firmami pożyczkowymi. Dążę do uznania umów, zwanych dla niepoznaki umowami pożyczki, za nieważne z mocy prawa albo znaczącego (70 – 90%) obniżenia sumy do zwrotu.

• Pomagam w sprawach ujawnionych w biurach informacji gospodarczych informacjach gospodarczych dotyczących Klientów. Pomagam w doprowadzeniu do usunięcia niekorzystnych informacji gospodarczych w BIG.

W swojej praktyce zajmuję się głównie prawem cywilnym – zobowiązaniami. W ramach zobowiązań prowadzę postępowania cywilne na etapie postępowania rozpoznawczego oraz egzekucyjnego, często jako pełnomocnik pozwanego czy dłużnika.

Komunikuję się w języku angielskim. Występowałem przed West London Family Court w Londynie w imieniu Polaka mieszkającego w Norwegii. Prowadziłem w Polsce sprawy Klientom z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Australii.

Jednocześnie pomagam w rozwiązaniu spraw dotyczących spadków, które są często powiązane ze zobowiązaniami. Doradzam w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, przyjęcie lub odrzucenie spadku, zachowek czy dział spadku.

Przed otworzeniem własnej działalności bardzo dużo czasu zajmowało mi tworzenie i bieżąca obsługa spółek prawa handlowego. Obecnie zajmuję się tym zagadnieniem, gdy ma to związek z sytuacją klienta.

Kariera zawodowa

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Aplikację radcowską odbywałem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, gdzie jest również wpisany na listę radców prawnych pod nr KT 4100.

Zdobywałem doświadczenie zawodowe pracując w kancelarii radcowskiej na terenie Katowic oraz współpracując z Radcami Prawnymi i Adwokatami z terenu całej Polski. Obsługiwałem spółki akcyjne i spółki z o.o. Władam biegle językiem angielskim.

Byłem członkiem zarządu stowarzyszenia, którego statutowym celem była ochrona praw konsumentów.

O KANCELARII

Kancelaria mieści się w centrum Katowic, w pobliżu dworca PKP. Położenie kancelarii zapewnia dobry dojazd samochodem, pociągiem i innymi środkami komunikacji.

Przy kancelarii położony jest bezpłatny parking do wykorzystania przez Klientów.

Kancelaria czynna jest od godziny 9 do 17 od poniedziałku do piątku.